logo


Main Image

Zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do Polic !

Miasto Police miasto w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, siedziba powiatu polickiego i gminy miejsko-wiejskiej Police, miasto satelickie Szczecina, położone nad Odrą i Gunicą na Równinie Wkrzańskiej. Port morski na lewym brzegu ujściowego odcinka Odry. Police otacza Puszcza Wkrzańska – (niem. Ueckermünder Heide) ma ponad 1550 kilometrów kwadratowych powierzchni, z czego tylko 337 km kw. (22%) znajduje się po polskiej stronie granicy. Od południa Puszcza graniczy ze Szczecinem, od wschodu i północy z wodami Odry i Zalewu Szczecińskiego, a na zachodzie lasy sięgają linii Pasewalk-Ueckermünde.

Nazwa puszczy wywodzi się od rzeki Wkry. Jest to spolszczona nazwa rzeki Uecker uchodzącej do Zalewu Szczecińskiego po niemieckiej stronie.
Kiedyś tereny lasu zamieszkiwało plemię Wkrzan – stąd również wzięła się nazwa puszczy. Wkrzanie byli Słowianami, pierwsze wzmianki o nich pochodzą z około 934 roku.

Puszcza Wkrzańska w większości została zasadzona przez człowieka. W części polskiej znajdują się najlepiej zachowane fragmenty – w około 80% są to bory sosnowe, które porastają głównie środkową i północną część Puszczy. Części południowe i zachodnie to większy udział lasów mieszanych bukowo-sosnowych. Puszcza Wkrzańska zajmuje przede wszystkim tereny równinne – wyjątkiem są Wzgórza Warszewskie z licznymi wzniesieniami i głęboko wyrzeźbionymi przez strumienie jarami.

Police – miejscowość z kolarskimi tradycjami w latach 80 i 90. W pobliskiej Puszczy Wkrzańskiej na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych trenował przyszły vice mistrz świata w kolarstwie przełajowym, zawodnik Chemika Police, pan Andrzej Mąkowski.

Trasa wyścigu

Trasa tegorocznej edycji trasa wyścigu przebiegać będzie szlakami malowniczej Puszczy Wkrzańskiej (puszcza położona w Niemczech w powiecie Vorpommern-Greifswald (Meklemburgia-Pomorze Przednie) oraz w Polsce – w województwie zachodniopomorskim w powiecie polickim i częściowo w Szczecinie). Wyścig odbędzie się na 13km rundzie na której czeka kolarzy ok 240m przewyższeń. Poniżej trasa wyścigu oraz mapa terenowa.

Organizator

Aktywne Police

Fundacja Aktywne Police – zajmuje się propagowaniem aktywnego stylu życia.
Otwarte treningi dla dzieci i dorosłych, organizacja imprez sportowych oraz rekreacyjnych.

Konto: 29 1240 3943 1111 0010 9071 5551

Copyright © 2019 Scott-Challenge.pl