logo

SALONY ROWEROWE PIĄTEK
SCOTT
POMIAR CZASU SPRINT
VERGE
SALONY ROWEROWE PIĄTEK
SCOTT
POMIAR CZASU SPRINT
VERGE
SALONY ROWEROWE PIĄTEK
SCOTT
POMIAR CZASU SPRINT
VERGE
SCOTT Cyclocross Challenge – Police

Przed nami kolejny kolarski wyścig przełajowy. 24 listopada 2019 spotykamy się w Policach k. Szczecina. Runda poprowadzona częściowo w Puszczy Wkrzańskiej gwarantuje sportową rywalizację i super zabawę. Jak zwykle czekają nas schody, piachy, single, ciasne zakręty, podjazdy i zjazdy. Gwarantowana sportowa rywalizacja w miłej, kolarskiej atmosferze. Serdecznie wszystkich zapraszamy 👊

Main Image

Miasto Police miasto w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, siedziba powiatu polickiego i gminy miejsko-wiejskiej Police, miasto satelickie Szczecina, położone nad Odrą i Gunicą na Równinie Wkrzańskiej. Port morski na lewym brzegu ujściowego odcinka Odry. Police otacza Puszcza Wkrzańska – (niem. Ueckermünder Heide) ma ponad 1550 kilometrów kwadratowych powierzchni, z czego tylko 337 km kw. (22%) znajduje się po polskiej stronie granicy. Od południa Puszcza graniczy ze Szczecinem, od wschodu i północy z wodami Odry i Zalewu Szczecińskiego, a na zachodzie lasy sięgają linii Pasewalk-Ueckermünde.

Nazwa puszczy wywodzi się od rzeki Wkry. Jest to spolszczona nazwa rzeki Uecker uchodzącej do Zalewu Szczecińskiego po niemieckiej stronie.
Kiedyś tereny lasu zamieszkiwało plemię Wkrzan – stąd również wzięła się nazwa puszczy. Wkrzanie byli Słowianami, pierwsze wzmianki o nich pochodzą z około 934 roku.

Puszcza Wkrzańska w większości została zasadzona przez człowieka. W części polskiej znajdują się najlepiej zachowane fragmenty – w około 80% są to bory sosnowe, które porastają głównie środkową i północną część Puszczy. Części południowe i zachodnie to większy udział lasów mieszanych bukowo-sosnowych. Puszcza Wkrzańska zajmuje przede wszystkim tereny równinne – wyjątkiem są Wzgórza Warszewskie z licznymi wzniesieniami i głęboko wyrzeźbionymi przez strumienie jarami.

Police – miejscowość z kolarskimi tradycjami w latach 80 i 90. W pobliskiej Puszczy Wkrzańskiej na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych trenował przyszły vice mistrz świata w kolarstwie przełajowym, zawodnik Chemika Police, pan Andrzej Mąkowski.

Zapisy na www.protiming24.plWYNIKI – MYŚLIBÓRZ 10.11.2019


CYKL DATA MIASTO KATEGORIA LINK

SCOTT CYCLOCROSS CHALLENGE 2019-11-10 MYŚLIBÓRZ KLASYFIKACJA GENERALNA POBIERZ
SCOTT CYCLOCROSS CHALLENGE 2019-11-10 MYŚLIBÓRZ ŻAK POBIERZ
SCOTT CYCLOCROSS CHALLENGE 2019-11-10 MYŚLIBÓRZ JUNIOR + MŁODZIK + KOBIETY POBIERZ
SCOTT CYCLOCROSS CHALLENGE 2019-11-10 MYŚLIBÓRZ CYCLOSPORT + MASTERS POBIERZ
SCOTT CYCLOCROSS CHALLENGE 2019-11-10 MYŚLIBÓRZ CX MTB OPEN POBIERZ


Skontaktuj się z nami

Chcesz dowiedzieć się więcej, napisz!

Copyright © 2019 Scott-Challenge.pl